اروپل : از این پس صفحه کلید کامپیوتر خود را زیر شیر آب بشویید!!!

از این پس صفحه کلید کامپیوتر خود را زیر شیر آب بشویید!!!

 

شرکت رایانه ای Logitech اقدام به عرضه یک صفحه کلید کرده که به سادگی می توان آن را زیر شیر آب گرفت و آن را شست

شرکت رایانه ای Logitech اعلام کرده است که صفحه کلید جدید خود که از آن با عنوان K310 یاد می کند با قیمت ۵۵ دلار عرضه کرده و دارای حفره هایی است که به سریع خشک شدن آن کمک می کند.

صفحه کلید K310 را بدون این که هیچ صدمه ای به آن وارد شود، می توان درون یک ظرف آب با عمق ۲۸ سانتیمتر قرار داد.

سوفی لو گون مدیر ارشد بخش موس و صفحه کلید در شرکت Logitech اظهار داشت: همه ما با لحظات غفلت موجب شده ای که لیوان چایی یا قهوه روی صلفحه کلید بریزد. از آنجا که این غفلتها ممکن است حتی با توجه و دقت زیاد هم ایجاد شوند، این شرکت صفحه کلید قابل شستشوی K310 را عرضه کرده تا با ظاهری جدید بتوان آن را هر از گاهی شستشو داد.

تاکنون چندین تحقیق جرمهای صفحه کلید در ادارات را مورد بررسی قرار داده اند.

نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که صفحه کلید پنج برابر آلوده تر از توالت است و این نتایج در صفحه کلید تمام ادارات صدق می کند.

براساس تحقیقات دانشگاه آریزونا میز تحریر، صفحه کلید و موس داری میکروبهای متعددی هستند که از اکوسیستم خود پشتیبانی می کنند.

محققان دریافتند که میز تحریر دارای ۱۰ میلیون میکروب است و یک میز تحریر در ادارات در هر ۶ سانتیمتر مربع ۲۰ هزار و ۹۶۱ میکروب دارد.

تلفنهای روی میز بیش از ۲۵ هزار میکروب در هر ۶ سانتیمتر مربع ، صفحه کلید بیش از ۳ هزار میکروب و موس بیش از ۱۶۰۰ میکروب دارد.

این صفحه کلید دارای حفره هایی است که موجب سریع خشک شدن آن می شد و دکمه های سختی دارد که در مقابل شستشوی مکرر مقاوم هستند.

دسترسی سريع

طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل