اروپل : وقتی گوگل می رقصد! (قسمت سوم)

وقتی گوگل می رقصد! (قسمت سوم)

*از حجم محتوای صفحات وب بکاهید

 


حجم صفحه وب سایت به حجم کل آن صفحه به واحد بایت گفته می شود که این خود حجم  تصاویر در صفحه وب و محتوای صفحه را نیز شامل می شود. پیشنهاد می کنم مطالبی را که حجم متنی زیادی دارند در یک صفحه قرار ندهید، چون در صورتی که محتوای متنی خیلی زیاد باشد ممکن است لینک آن مطلب Index نشود. پس در حین طراحی سایت در نظر بگیرید که  برای چنین مطالبی بهتر است آن را در دو یا چند قسمت در سایت خود قرار دهید.

 


* آدرس صفحات خود را کوتاه کنید و کلمات کلیدی را در آن جای دهید.

 

در URL  یا آدرس صفحات خود از کلمات کلیدی استفاده کنید. این مورد در بالا بردن  رنک صفحات به دلیل وجود کلمات کلیدی در آدرس آن، بسیار موثر است. حواستان باشد که این آدرس، با فاصله ها و علامتگذاری هایش، بیشتر از ۶۵ حرف نباشد. در ضمن توجه کنید که تحقیقات  اخیر نشان می دهد که URL های کوتاه در داخل SERPs گوگل دو برابر بیشتر از آنهایی که طولانی  هستند کلیک میخورند. گوگل در پایین هر نتیجه بافت شده برای  واژگان کلیدی آدرس آن صفحه وب را نیز نشان میدهد، پس اگر آدرس URL صفحات شما کوتاه یاشد و بتواند پیش نمایش خوبی را از محتویات صفحه شما که کاربر مورد نظر دنبال آن است را نمایش دهد شما شانس بیشتری را دارید که استفاده کنندگان موتورهای جستجورگر سایت و صفحات شما را در بین نتایج نمایش داده شده در موتورهای جستجوگر انتخاب کنند و بر روی آن کلیک کنند که این عامل باعث افزایش CTR و یا همان درصد تعداد نمایش سایت شما بر کلیک های انجام شده بر روی آن در موتورهای جستجوگر می شود که خود باعث افزایش رتبه سایت شما و صفحات آن در گوگل ، یاهو و دیگر موتورهای جستجو می شود

 


*از نقشه وبسایت به عنوان یک استراتژی حیاتی در امر بهینه سازی استفاده کنید.

 

 نقشه سایت نمایش گرافیکی معماری یک وب سایت است.نقشه سایت یک صفحه جداگانه در هر

وب سایت است که به عنوان یک دایرکتوری از کلیه صفحات در وب  سایت عمل میکند.

 

هر صفحه در نقشه سایت همراه با آدرس لینک ذکر شده است.نقشه سایت علاوه بر اینکه یک ابزار مفید برای بازدیدکنندگان وب سایت به منظور پیدا کردن سریع لینک مورد نظرشان است ،امروزه به عنوان یک ابزار اصلی برای حرکت اسپایدرها در وب سایت مطرح است. Sitemap اطلاعات سایت شما را  به صورت منظم برای گوگل آماده می کند و حتی می توان گفت در بخش هایی متد ها ی معمول Crawling گوگل را سرعت می بخشد. نمی توان تضمین کرد که تا چه حد این کار به بهبود رتبه ی شما در موتور های جستجو کمک می کند ولی google امروزه سایت مپ را به عنوان یک راهکار مفید توصیه میکند.

 

اصولا سایت مپ در هر وب سایت ارتباط دوستانه و تنگاتنگی با موتورهای جستجو برقرار مینماید.نقشه سایت همچنین به وضوح فعالیت شما و آنچه را که شما در وبسایت خود انجام میدهید را برای موتورهای جستجو شرح میدهد.در نقشه وب سایت تمامی لینکها باید به صورت لینک متنی  همراه با کلمات توصیفی به صفحات داخلی وب سایت شما اشاره کند. در گذشته ، در بسیاری از کتاب ها و مقالات نوشته شده بر روی این موضوع گرفتن back   link و واژگان کلیدی را تنها راه حل های  مناسب برای بهینه سازی یک وب سایت میدانستند ،اما امروزه بهینه سازی کمی متفاوت است نقشه سایت به عنوان یکی از راههای کلیدی بهینه سازی در طراحی سایت ضروری است.

 

این نکته را  به خاطر داشته باشید که هرگز نقشه خود را به صورت دستی به روز رسانی دوباره نکنید.

دسترسی سريع

طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل